Tarihçe

Felsefe

Samsun sadece bir isim değil, geleneklerini ve köklerini inkar etmeyen modern bir başkentin, Doğu ve Batı arasındaki bir köprünün somut örneğidir. Samsun; bir zanaatkârın ve çevresindeki topluluğun kalite,  kişilik ve müzikalite için savaştığı; Samsun Zilleri’nin kurucusu Mustafa Diril’in evidir.

Samsun Zilleri’nin üreticisi olmak, Avrupa müzik sahnesinin merkezinde olmaktır, biz size mümkün olan en iyi hizmeti sunmak ve Kişisel özel isteklerinizi karşılamak istiyoruz. 

Bizimle, farklı tınıların geniş seçeneklerini ve kendi özel beğenileriniz ile her çeşit üsluba ilişkin kusursuz aletleri bulabilirsiniz. Ayrıca,  üretim bandımıza dahil olmasa da dökme bronz muadili taleplerinizi isteğinize göre karşılamak ve bu konuda size eşlik etmek hizmetlerimiz arasındadır. 

Hızlı ve güvenilir teslimat, tam kalite kontrol, yeni fikirlere doğru açıklık ve şikâyetleri dürüst bir şekilde cevaplamak güven bağı oluşturabilmek adına bizim için çok önemlidir. Sorularınızı, görüşlerinizi ve eleştirilerinizi her zaman dinlemek ve sizi memnun etmek isteriz. Deneyin! Halis el sanatının ayırt edici tecrübesine ve sesin sizi ikna etmesine izin verin.

 

Gelenek

Bu kelime geçmişte yaşayın manasına gelmez. Ancak; muhteşem bir geleceğe rehberlik ve eski ustaların tarzında zil üretim sanatını elde etme manasına gelmektedir. Samsun Zillerini özel kılan; ünlü Türk B20-bronzunun geleneksel tarifi ve aynı derecede önemli bu nesilden nesile aktarılan yeteneğe sahip insan faktörüdür.  Biz özellikle malzeme ve insanoğlunun sihirli birlikteliğine ilişkin bu denklemin devam etmesini ve böylece her bir zilin eşsiz bir karakter almasını sağlıyoruz.  Aynı zamanda, gelenek gelişim manasına da gelmektedir. Bilginin yer aldığı bir zenginleşme ve büyümeye rağmen, esas öz dokunulmazdır. Herhangi bir keyfilikten uzakta, her sanatçı için çok ayrı olan stilini bulmasında yardımcı olmaya olanak veren ve tam olarak modern müzikalitenin gereksinimlerini karşılayan ses enstrümanları üretmek hedefimizdir.


Bizler bireyiz ve gelenek bize şunu öğretir: Kendi Yolunu Seç!

İlerleme

İlerleme – Bu, Mustafa Diril ve ekibiyle yakın işbirliği içinde üretilen her bir zille elde etmeye çalıştığımız şeydir. Geliştirebildiğimiz şeyi ve boşluğunu doldurabildiğimiz yeri dikkatle gözlemliyoruz.Yenilikçi sesler, uzun ömürlülük, göze çarpan tasarım, gelişmiş hizmet ve ekolojik olarak makul standartlar, her zaman işimizi geliştirmekte odaklandığımız sayısız noktalardan sadece bazılarıdır. Bu da bizim için, eski zil işçiliği mirasını koruma ve modern çağın meydan okumalarına uyarlama manasına gelmektedir. Ayrıca müzik ve sanat, hemcinslerimiz için, koşullarımızın düzeltilmesi ve bir toplum olarak ilerlememiz için farkındalığımızın artmasını sağlamalıdır.  Bu duyarlılık işimizin içine işler ve her bir SAMSUN Zilleri ürünü bizim hissetmeye mecbur olduğumuz bu çeşit bir ruhu içinde barındırır.

SAMSUN Zilleri – gelenek devam etmekte...

SAMSUN EKİBİ

Gün be gün, zorlu çalışma şartları altında bir nebze daha az zorlu çabayla; işletme, pazarlama ve dağıtım için sağduyulu ziller imal eden SAMSUN Zillerinin arkasındaki ekiple sizi tanıştırmak isteriz.

Kurucu – Mustafa Diril

Mustafa Diril, SAMSUN Zilleri’nin kurucusu, ustası ve işçisi; 1988 yılında Mehmet Tamdeğer ve Agop Tomurcuk ustalarından son ayrıntısına kadar zil imalat sanatını öğrendiği İstanbul Zilleri’nde 17 yaşında çıraklığa başladı. Ondan sonra 1999 yılında, memleketi Samsun’a dönme kararı verdi ve kuzenleriyle birlikte kendi zil imalathanesini kurdu.  Bu noktada, Mustafa Diril dünyanın en popüler ve önde gelen iki zil markası için ünlü ürün gruplarının üretiminde ve gelişmesinde önemli derecede katkıda bulunmuştur.  2006 yılında, kendi zil markası SAMSUN Zilleri’ni kurdu ve sadece üç çalışanla çok küçük bir imalathanede birinci sınıf, el yapımı ziller üretmeye başladı.

Ekip ve Ustabaşı

2011 yılının sonundan beri, usta demirci Erol Cinikli ve Üzeyir Türk, Mustafa Diril için çalışmaya başladı. Bir süre öncesine kadar, eski ustaları Mustafa Diril’le çalışmak için ayrılmaya karar verene kadar en büyük zil üreticilerinden biri için çalışmışlardı. Üç ustabaşı birlikte, yüksek kalitede ve benzersiz kişilikte ziller üretmek için güçlü bir takım kurdular.